«

»

Úno 27

Vytvoření virtuálního switche ve VMWare Workstation 8

Minule jsme si ukázali jak vytvořit ve VMWare Workstation vlastní šablonu. Dneska si ukážeme, jak vytvořit virtuální SWITCH pro práci. Potřeboval jsem si vytvořit, totožné prostředí jako v práci tzn. IP adresy, názvy serveru, naplnění AD atd. atd. No jak na vytvoření virtuálního switche?

Otevřeme si VMWare Workstation 8 -> Home (kdo nemá, musí vybrat z nabídky Tabs – Go To Home Tab).

VMWare_Virtualni_Switch_1

Před pokračování doporučuji provézt Restore Default.

V Mém případě budu nastavovat wmnet8, Subnet 10.10.10.0, MASKA 255.255.255.0, NAT, Gateway IP 10.10.10.1

VMWare_Virtualni_Switch_2

Po provedení kroku 6, bude služba NAT restartována a poté již připravena k používání.

V dalším bodě vybereme na virtuální stanici (edit settings-Network Adapter-NAT). Po správném nakonfigurování, již stačí virtuální stanici přidat IP adresu 10.10.10.2 a připojí se do naší nově vytvoření virtuální sítě, viz obrázek níže.

VMWare_Virtualni_Switch_3

Doplňiji zkušnosti z virtuálním switchem ve virtuální síti.

Poslední dobou jsem se setkal s tím, že po instalaci server Windows 2008 R2 x64 a nastavení DNS bez problémů fungoval internet až do vypnutí serveru a následného zapnutí již přes NAT nešlo se připojit na internet a také nefungoval ping na HOST počítač. Googlil jsem, ale nic mi nepomáhalo (restart DNS, Odebrat a přidat síťovou kartu atd)

Nakonec bylo vyřešeno úplně záhadným způsobem…

Ve správci zařízení odmazat síťové adaptery v mém případě VMWARE (wmnet1 a wmnet8). Aniž bych měl tyhle dvě síťové karty ve správci zařízení, internet na virtuální stanici funguje úplně bez problémů.

Nefunkční NAT spojení na internet ve VMWARE WORKSTATION 8 vyřešeno.